آیپدآیفونچطور و چگونه؟

راهنمای برنامه کنفرانس ویدئویی ZOOM در آیفون و آیپد

ZOOM یک اپ کنفرانس ویدئویی است که به افراد امکان می‌دهد به راحتی برای جلسات از راه دور، چه کاری و چه حتی فقط دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه، چت‌های ویدئویی را ایجاد کنند و یا به چت‌های ویدئویی دیگران بپیوندند

اگر شما یک کاربر آیفون یا آیپد هستید و همچنین یکی از افراد بی‌شماری هستید که در این دوران قرنطینه COVID-19 در حال کار از خانه هستید، خوشحال می‌شوید اگر بدانید که استفاده از زوم کنفرانس ویدیویی را بسیار آسان می‌کند و حتی در نبود COVID-19 استفاده از زوم برای کنفرانس‌های ویدئویی گروهی و جلسات مربوط به کار آسان و راحت است.

برنامه‌های زیادی برای ایجاد کنفرانس ویدئویی وجود دارد که امروزه بعضی از آن‌ها بصورت رایگان و بعضی بصورت اشتراک ماهانه است، اما Zoom در درجه اول مشاغل و مؤسسات بین‌المللی را هدف قرار می‌دهد. در دوره شیوع کرونا و با تعطیل شدن بسیاری از مدارس و دانشکده ها به دلیل این بیماری همه گیر بصورت جهانی، چندین مؤسسه آموزشی حتی کلاس‌های آنلاین را با کمک Zoom av برگزار می‌کنند، زیرا این برنامه به صورت رایگان می‌تواند میزبان 100 شرکت کننده به مدت 40 دقیقه باشد.

آیا از دستگاه iOS یا ipadOS خود می‌خواهید یک تماس ویدئویی دسته‌جمعی با خانواده و دوستان داشته باشید؟ یا به یک جلسه Zoom بپیوندید؟ در اینجا ما در نحوه تنظیم، میزبانی و پیوستن به یک جلسه زوم را در iPhone و iPad قدم به قدم آموزش می‌دهیم

نحوه نصب، میزبانی و پیوستن به یک جلسه ZOOM در iPhone و iPad

برای شروع، باید زوم را از فروشگاه اپل اپل نصب کنید (اینجا) . بعد از اینکه برنامه زوم را در دستگاه نصب کردید، وارد برنامه بشوید و مراحل لازم برای میزبانی یا شرکت در یک کنفرانس زوم را به شکل زیر انجام دهید:

۱- برنامه بزرگنمایی را در iPhone یا iPad خود باز کنید.

۲- اگر حساب زوم ندارید “Sign Up” را انتخاب کنید. درضمن برای پیوستن به یک جلسه زوم، نیازی به حساب کاربری ندارید، ولی اگر می‌خواهید میزبان یک جلسه باشید، باید ثبت‌نام کنید.

اکنون نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کرده و روی “Sign Up” واقع در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

۴- برای فعال کردن حساب خود، یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد. به سادگی “Activate Account” را انتخاب کرده و یک رمز عبور دلخواه برای حساب وارد کنید.

۵- حالا با باز کردن برنامه زوم، مجموعه‌ای از گزینه‌های مختلف را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید جلسات بزرگنمایی را در iPhone یا iPad خود میزبانی کنید، به به کنفرانس ویدئویی دیگران بپیوندید. برای میزبانی یک جلسه “New Meeting” را انتخاب کنید.

۶- در اینجا ، اطمینان حاصل کنید که دکمه “Use Personal Meeting ID” فعال شده باشد و سپس روی “Start a Meeting” ضربه بزنید.

۷- با این کار دوربین iPhone یا iPad شما باز می‌شود و جلسه زوم را شروع می‌کنید. در اینجا، شما می‌توانید افراد حاضر در کنفرانس ویدئویی را ببینید، مطالب را به اشتراک بگذارید و موارد دیگر. برای خروج از جلسه ، کافی است روی “End” ضربه بزنید.

۸- اگر می‌خواهید به یک کنفرانس دیگران بپیوندید، به منوی اصلی برگردید و “Join” را انتخاب کنید.

۹- باید کد کنفرانس، که میزبان در اختیار شما قرار داده است را وارد کنید و روی “Join” ضربه بزنید. یک امکان دیگر وجود داری تا شما بتوانید با نام لینک شخصی در جلسه شرکت کنید.

اکنون می‌توانید در آیفون و آیپد خود براحتی با دیگران کنفرانس ویدئویی برگزار کنید یا در کنفرانس دیگران شرکت کنید

همانطور که قبلاً گفتیم، زوم عموماً برای اهداف تجاری، آموزشی و دورکاری استفاده می‌شود، اما بسیاری از افراد برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه نیز از آن استفاده می‌کنند. البته اگر آیفون، آیپد یا مکینتاش دارید می توانید از برنامه facetime برای چت های ویدیویی نیز استفاده کنید. اما ممکن است افرادی که شما قصد ارتباط با آن‌ها را دارید از دستگاه‌های اندروید یا ویندوز استفاده کنند و اینجاست که زوم به کمک شما می‌آید.
اگر صاحب چندین دستگاه iOS و iPadOS هستید، می‌توانید از یکی از دستگاه‌های خود برای ضبط ویدیو و یک دستگاه دیگر برای به اشتراک گذاری محتوا برای شرکت کنندگان، استفاده کنید. این ویژگی می‌تواند در حین سخنرانی آنلاین یا ارائه آنلاین مفید باشد.

زوم بصورت اشتراک رایگان و پولی در دسترس است. ادر حالت رایگان 40 دقیقه برای کنفرانس‌های گروهی زمان دارید و می‌توانید میزبان 100 شرکت کننده باشید. اگر می‌خواهید در جلسات Zoom خود زمان کنفرانس طولانی‌تری داشته باشید، باید اشتراک Pro را تهیه کنید که ماهانه 14.99 دلار هزینه دارد و به شما امکان می دهد جلسات 24 ساعته برگزار کنید. علاوه بر این، حالت تجاری ماهانه 19/99 دلاری به شما این امکان را می دهد تا کنفرانس هایی با حضور 300 شرکت کننده برگزار کنید.

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا