آیپدچطور و چگونه؟

روش باز کردن Face ID هنگام پوشیدن ماسک

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده به افراد می‌کند، برای مواردی که مجبور هستند از خانه بیرون بروند ماسک صورت بپوشند. اما این مسئله باعث شده تا صاحبان آیفون که از Face ID برای باز کردن قفل تلفن خود استفاده می‌کنند، با مشکلاتی مواجه شوند.

در حالی که شخص برای محافظت در برابر کروناویروس جدید از ماسک صورت استفاده می‌کند، پوشش ماسک باعث می‌شود تا سیستم Face ID درست کار نکند. صاحبان آیفون دو انتخاب دارند: یا ماسک خود را پایین بکشند و این کار خطر ابتلا را افزایش می دهد، یا Face ID را غیرفعال کنند و مزایای امنیتی که این فناوری ارائه می‌دهد را از دست بدهند.
اما راه سومی هم وجود دارد!

در پاسخ به این مشکل، محققان Tencent Security Xuanwu Lab راهی را برای صاحبان آیفون پیشنهاد می‌دهند. چون Face ID فقط به چشم، بینی و دهن شخص برای تایید هویتش نیاز دارد، در این روش با پوشیدن ماسک هم شما می‌توانید از ویژگی احراز هویتی پیشرفته محصولات اپل استفاده کنید.

نحوه استفاده از Face ID حین پوشیدن ماسک صورت

این روش بسیار ساده است و درواقع یک ترفند برای تنظیم Face Face است. شما لازم نیست تنظیمات ورود را از نو شروع کنید، بلکه از گزینه alternate appearance یا “ظاهر جایگزین” استفاده خواهید کرد.

برای شروع، به تنظیمات آیفون بروید و از منوی Face ID & Passcode وارد شده و سپس گزینه Alternate Appearance را انتخاب کنید.

این کار برای اسکن صورت جایگزین، و فرآیندی شبیه به تنظیم اولیه سیستم تشخیص چهره را آغاز می‌کند . فقط باید دقت داشته باشید که شما باید صورت خود را با نیمی از ماسک بپوشاند.

هنگام تنظیم ظاهر جایگزین Face ID با نیمی از ماسک صورت ممکن است آیفون اخطارهایی را نشان بدهد که انسداد وجود دارد، اما به تلاش خود ادامه دهید تا اسکن کامل شود.

متأسفانه این روش ممکن است در تمام موارد به خوبی حالت عادی کار نکند، و شاید لازم باشد چندبار برای تنظیم مجدد Face ID تلاش کنید ولی به هرحال شرایط ویژه انتقال ویروس در همه روزمرگی‌های زندگی دشواری‌هایی را به ما تحمیل می‌کند.

روش‌های باز کردن قفل تلفن‌های هوشمند در این شرایط خاص حتی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. به عنوان مثال، بسیاری از کاربران دستگاه‌های هوشمند اندرویدی هنوز از روش الگوی لمسی برای باز کردن دستگاه خود استفاده می‌کنند. یا در مدل‌های پایین‌تر آیفون شما هربار مجبور به استفاده از تاچ آیدی هستید

به هرحال این روش ممکن است از هربار برداشتن ماسک با دست، خطر کمتری داشته باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا