آیپدآیفونچطور و چگونه؟

چطور یک صفحه Safari را در iPhone و iPad بوکمارک کنیم؟

آیا تابحال شده بخواهید یک صفحه وب یا وب سایت Safari را در iPhone یا iPad بوکمارک کنید؟ خب قطعا! این کار برای هر وبسایتی که بخواهید بعدا آن را مطالعه کنید، یا مواردی که هرروز به آن سر می‌زنید مثل وب‌سایت دانشگاه یا سایت‌های خبری و… برای صرفه‌جویی در زمان و اینکه هربار مجبور نباشید آدرس وبسایت‌ها را در مرورگر خود تایپ کنید، مفید است. به ویژه اینکه این بوکمارک‌ها با دیگر دستگاه‌های شما همچون مک‌بوک و.. همگام‌سازی می‌شوند.

اضافه کردن و مدیریت بوک‌مارک‌ها در Safari بسیار ساده است. اما اگر هیچ تجربه‌ای برای استفاده از آن ندارید، ما در ادامه شما را مرحله به مرحله و بصورت تصویری راهنمایی می‌کنیم.

چندین راه برای این‌کار وجود دارد که ما در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم

۱- Safari را از صفحه اصلی iPhone یا iPad خود باز کنید و به صفحه وب که می خواهید نشانه‌گذاری کنید بروید.

۲- روی دکمه “Share” تپ کنید تا صفحه اشتراک‌گذاری برای شما بالا بیاید.

۳- در این مرحله با ضربه زدن روی “Add Bookmark” همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، می‌توانید صفحه وب فعلی را علامت‌گذاری کنید.

اگر می‌خواهید این صفحه وب را فقط به لیست مطالعه خود اضافه کنید و خیلی صفحه پر بازدیدی برای شما نیست و میخواهید فقط آن را گوشه‌ای بیاد داشته باشید، روی علامت “bookmark” که شبیه یک کتاب است بزنید.

۵- در این مرحله بازهم می‌توانید بین بوک‌مارک‌های اصلی یا لیست مطالعه، یکی را انتخاب کنید

۶- صرف‌نظر از اینکه از کدام روش پیش‌رفتید اگر گزینه بوکمارک کردن را انتخاب کرده باشید، با این تصویر روبرو خواهید شد. در این صفحه آدرس صفحه مورد نظر و لیستی که میخواهید این صفحه را به آن اضافه کنید، نشان داده می‌شود. مثلا اینجا به لیست “Favorites” اضافه می‌کنیم.

۷- حالا می‌توانید به پوشه “Bookmarks” این صفحه را اضافه کنیم، یا خودمان پوشه‌بندی دلخواه برای دسته‌های مختلف مثلا “دانشگاه” “هنری” “اخبار” و… ذخیره کنیم. روی “Save” تپ کنید و تمام.

۸- اگر این به بعد اگر بخواهید به نشانک‌های خود دسترسی داشته باشید، به سادگی روی آیکون “bookmarks” ها ضربه بزنید تا به فهرست نشانک‌ها، لیست مطالعه و تاریخچه مرور صفحات خود بروید.

۹- در بخش نشانک‌ها، می‌توانید صفحه وب تازه اضافه شده را ببینید.

پس با این روش می‌توانید به سرعت صفحات وب مورد علاقه‌تان را در iPhone و iPad علامت‌گذاری کنید.
اگر این مطلب مفید بود، با اشتراک‌گذاری برای دوستان، سیبچه را حمایت کنید 🙂

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا