اخبار و تازه‌ها

کاهش ۲۱٪ عرضه کامپیوترهای مک در سال جدید

تحلیلگران بازار می‌گویند عرضه کامپیوترهای مک در سه‌ماهه اول سال 2020 کاهش یافته است. در حالی که عرضه کلی رایانه‌ای شخصی نسبت به سال گذشته ۸ درصد کاهش یافته است، اپل در این بخش شاهد کاهش دو برابر میانگین جهانی است.

براساس اطلاعات شرکت تحقیقاتی Canalys (از طریق MacRumors) ، عرضه رایانه‌ها در سه ماهه اول سال 2020 به 53.7 میلیون رسیده، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد کاهش داشته است. به گفته کارشناسان احتمالاً عرضه این محصولات به دلیل تاخیر در زنجیره تأمین ناشی از بحران جهانی COVID-19 رشد بالقوه خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: رتبه‌بندی برترین فروشندگان این بازار ثبات باقی مانده است، هنوز Lenovo با عرضه 12.8 میلیون دستگاه در بازار کامپیوتر پیشتاز است. HP با 11.7 میلیون دستگاه در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن Dell با 10.5 میلیون دستگاه.

از طرف دیگر، اپل شاهد این بود که عرضه محصولات مک با 21 درصد کاهش مواجه شده است و شرکت ساکن Cupertino را به آسیب‌دیده‌ترین شرکت از میان 5 فروشنده برتر بازار رایانه‌های شخصی تبدیل کرده است. Canalys تخمین می زند که طبق گفته‌های اپل در سه ماهه مشابه سال گذشته، عرضه محصولات مک از 4.07 میلیون دستگاه به 3.2 میلیون دستگاه در بازه مشابه امسال کاهش یافته.

داده‌های این تحقیقات مبتنی بر تجزیه و تحلیل زنجیره تأمین و نظرسنجی‌های دوره‌ای از مصرف‌کنندگان است. زیرا اپل دیگر آمار تعداد فروش آیفون، آیپد و مک را منتشر نمی‌کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا