اخبار و تازه‌ها

اپل از جزئیات برنامه رهگیری کرونا پرده برداشت

بدنبال اعلام همکاری گوگل و اپل برای رهگیری بهتر ویروس کرونا به تازگی اپل جزئیات بیشتری در مورد ویژگی ردیابی مخاطب که با Google برای دستگاه‌های iOS و Android در توسعه است را ارائه کرد. این شرکت اعلام کرده ویژگی ردیابی مخاطب فقط در آیفون‌ها و آیپد‌های مجهز به iOS 13 ارائه خواهد و بزودی با یک بروزرسانی نرم‌افزاری در این دستگاه‌ها قابل استفاده است.

تا اواسط ماه مه، اپل و گوگل API‌هایی را برای ردیابی مخاطب در سیستم‌عامل‌های محبوب خود ارائه می‌کنند تا نهادهای بهداشت عمومی بتوانند از این API‌ها در برنامه‌های خود برای ردیابی تماس و ارتباط استفاده کنند. این API‌ها فقط در اختیار مقامات بهداشت عمومی قرار خواهند گرفت که توسط دولت‌ها به رسمیت شناخته شده و مجاز باشند و نه برای سایر برنامه نویسان و کسب‌وکارهای عمومی.

اپل همچنین روی این نکته تاکید داشته که تمام داده‌ها روی دستگاه کاربران پردازش خواهد شد و تنها پس از آن داده‌ّهای پردازش شده را از طریق سرورهای سازمان های بهداشتی در سراسر جهان انتقال می‌دهد. داده‌ها برای جلوگیری از نظارت دولت‌ها تجمیع نخواهد شد و خود اپل نیز به آن‌ها دسترسی نخواهد داشت. هر دو شرکت اپل و گوگل اذعان دارند که سرورها همیشه امکان دارد هک شوند، بخاطر همین عدم تمرکز داده‌ها در چنین حالتی مفید است.

نکته مهم دیگر این است که حتی اگر یک کاربر خود را به عنوان COVID-19 مثبت گزارش کند، مسئولین بهداشت عمومی باید تشخیص او را تأیید کنند. این کار به گونه‌ای انجام می‌شود که از سیستم احراز هویت این افراد سوء استفاده نشود و کاربران بتوانند به سیستم اعتماد کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا