اخبار و تازه‌هامک

نسخه بعدی macOS به ابزاری برای محافظت از سلامت باطری مجهز می‌شود

بدنبال عرضه دومین نسخه بتای macOS Catalina 10.15.5 برای توسعه‌دهندگان، گویا اپل بهینه‌سازی‌های ویژه‌ای برای روند شارژ شدن مک‌بوک‌ها در نظر دارد.

تعدادی از توسعه‌دهندگانی که به این بروزرسانی دسترسی داشتند، توضیح می‌دهند که ابزار جدید Battery Health Management چطور می‌تواند به سلامت باطری شما کمک کند. این ویژگی برای همه‌ی مک‌بوک‌هایی که به Thunderbolt 3 مجهز هستند، ارائه می‌شود و می‌تواند فرشته‌ی نجات باطری شما باشد.

Settings for the Battery Health Management tool.
Photo: Apple

ویژگی جدید مدیریت سلامت باتری با هدف افزایش عمر باتری های MacBook از شارژ شدن کامل مک‌بوک‌های شما زمانی که بصورت مداوم به برق هستند جلوگیری می‌کند. این کار فشار مواد شیمیایی موجود در باتری را کاهش داده و به سلول‌های باطری اجازه می‌دهد تا در دراز مدت عملکرد بهتری داشته باشند.

این ویژگی جدید دمای باتری مک بوک را به مرور زمان تجزیه و تحلیل می کند و دقیقا شبیه همین ویژگی در آیفون‌ها، الگوهای روند شارژ کاربران را ردیابی می‌کند. اگر این ابزار تشخیص دهد که بیشتر اوقات MacBook شما به شارژر وصل شده و در طبق الگوی رفتاری شما قرار نیست به این زودی آن را از برق جدا کنید، روند شارژ شدن باتری را کمی پیش از رسیدن 100٪ متوقف می‌کند د تا طول عمر آن افزایش یابد.

اپل قصد دارد این ویژگی را بطور پیش فرض برای همه دستگاه‌ها فعال کند. با این حال، اگر می‌خواهید غیرفعالش کنید، یک صفحه راهنما در مورد چگونگی انجام این کار منتشر شده است. اپل هشدار می‌دهد که خاموش کردن Battery Health Management ممکن است طول عمر باتری مک بوک شما را کاهش دهد.

توسعه دهندگان می‌توانند macOS 10.15.5 beta 2 را مستقیما بصورت OTG دریافت کنند. و بزودی و پس از پست سر گذاشتن مرحله تست، این بروزرسانی در دسترس همه کاربران مک قرار می گیرد.

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا