آیپداخبار و تازه‌ها

برنامه Xcode برای اجرا روی iPad آماده می‌شود

بر اساس یک گزارش تأیید نشده، توسعه‌دهندگان نرم افزار macOS و iOS به زودی می‌توانند روی iPad یا حتی آیفون کدنویسی کنند. طبق این گزارش iPadOS 14 و همچنین برادر بزرگترش ios آیفون بزودی از اجرای Xcode پیشتیبانی می‌کنند، Xcode اپلیکیشن کدنویسی و طراحی نرم‌افزارهای سیستم‌عامل‌های مختلف اپل است که برای سال‌ها فقط روی MacOS قابل اجرا است.

این گزارش از جان پروسر ، بنیانگذار کانال YouTube Front Page Tech نقل شده است، که اخیراً تاریخ معرفی آیفون SE 2020 را به درستی پیش‌بینی کرده بود. روز دوشنبه Prosser در صفحه توییترش گفت: “XCode is present on iOS / iPad OS 14. The implications there are HUGE.”

توسعه دهندگان نرم‌افزار سیستم‌عامل‌های iOS ، iPadOS و macOS اپ‌های خود را در محیط Xcode کدنویسی می‌کنند. اپل به طور خلاصه درباره Xcode می گوید: “همه چیز برای ساختن برنامه‌های شگفت‌انگیز برای شما محیاست و امکان عرضه برنامه‌های خودتان روی دستگاه‌های بیشتر، در دسترس شماست”

این برنامه از زبان‌های مختلفی برنامه نویسی پشتیبانی می‌کند. از جمله Swift ، C++ ، Python و زبان‌های دیگر. اما تابحال این برنامه فقط در macOS اجرا می‌شد و توسعه دهندگانی که می‌خواستند باید حتما صاحب یک سیستم مک بودند تا بتوانند برنامه‌های خودشان را بنویسند.

نظر شما چیست؟ آيا اجرای Xcode روی آیپد ایده جذابی است؟

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا